Somersby

Niektórzy twierdzą, że to piwo, ale na etykiecie wyraźnie napisano: „napój piwny o smaku jabłkowym”. Ciężko nazwać piwem coś co ma w składzie 55% soku jabłkowego. Niespecjalnie przepadam za takimi wynalazkami, ale nie uprzedzajmy faktów.Somersby Apple Beer Drink

Zastanawia mnie fakt, że Somersby ma 4,5% alkoholu. Skoro ponad połowa napoju to sok, to chyba nie powinno mieć więcej niż 2%.

Na oficjalnej stronie Somersby wyczytać można, że Somersby to cydr. Jednak nie w Polsce. My dostajemy napój piwny. Dlaczego? Powiedzenie mówi, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Po prostu na Polskim rynku łatwiej jest sprzedawać piwo niż cydr. Pieczątka na etykiecie z napisem „original” nabiera nowego znaczenia.

Swoją drogą ciekawe jakby Somersby apple beer drink wypadło w porównaniu z wersją apple cider.

Producent zaleca picie napoju mocno schłodzonego i podanego z kostkami lodu, więc tak też je sobie zaserwowałem.

Napój piwny: Somersby Apple Beer Drink (alkohol 4,5% obj.)

Wygląd: Przy nalewaniu Somersby pieni się niczym popularne napoje gazowane. Piana jednak szybko się redukuje. Kolor jasnożółty, klarowny.

Aromat: Od razu po otwarciu butelki po nozdrzach daje mocny zapach soku jabłkowego. Pachnie nawet naturalnie, ale niesamowicie intensywnie, więc podejrzewam, że swoją rolę także odgrywają tutaj sztuczne aromaty.

Smak: Głównie czuć słodkawy sok jabłkowy. Finisz jest jednak wyraźnie kwaskowaty, nieco sztuczny. Po przełknięciu w ustach zostaje dziwny, niezbyt przyjemny, posmak. Raczej nie porównałbym tego do goryczki piwa. Trochę mi się kojarzy z jakimiś cierpkimi owocami. Do tego wszystkiego dochodzi bardzo wysokie wysycenie.

Podsumowanie: Fani piwa nie mają tu czego szukać. Jako napój jednak Somersby nie jest złe – szczególnie jeżeli ktoś lubi sok jabłkowy. Smakuje jak oranżada z procentami. Kwaskowaty finisz i wysokie nasycenie nadają wyjątkowo orzeźwiający charakter, więc Somersby może dobrze sprawdzić się podczas upalnych dni.

Browar: Carlsberg

Ocena: 6/10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>